• Strona główna
  • Prawo pracy
  • Twoje prawo
  • Obsługa podmiotów gospodarczych
  • Słowniczek

Drukuj Email

Sylwester Nowakowski - ur. 1967, radca prawny

 

W 1994 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiów specjalizował się w zakresie prawa administracyjnego.
W latach 1993-1996 był zatrudniony jako prawnik w  Biurze Prawnym GE Capital Bank S.A. w Gdańsku, w tym czasie pełnił również obowiązki Z-cy Dyrektora Biura Prawnego.

 

W latach 1996-1998 prawnik w Izbie Skarbowej w Gdańsku w wydziale podatków pośrednich (zakres obowiązków to m.in.  podatek VAT, akcyza, kasy fiskalne). W latach 1998-1999 prawnik w kancelarii radców prawnych i adwokatów w Gdyni. W 1999 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie,  uzyskując tytuł radcy prawnego. Od 1996 roku do chwili obecnej jest wykładowcą w prywatnych szkołach o profilu bankowość, finanse i spółdzielczość. Od 2000 roku do chwili obecnej wspólnik w Kancelarii  Radców Prawnych Nowakowski & Sławek s.c. w Gdyni.

Posiada bogate doświadczenie z zakresu prowadzenia negocjacji z kontrahentami oraz dłużnikami, posiada umiejętność niezwłocznego przygotowania ugody, umowy lub innego dokumentu ustalonego podczas negocjacji.
Od 2010 roku specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z katastrofami lotniczymi, w tym sprawy katastrofy samolotu wojskowego CASA pod Mirosławcem 2008 roku, czy samolotu Bryza w 2009 roku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w dziedzinie świadczeń z tytułu szkody na osobie obecnie prowadzi wiele spraw, których przedmiotem jest pozyskiwanie świadczeń przysługujących poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.