• Strona główna
  • Prawo pracy
  • Twoje prawo
  • Obsługa podmiotów gospodarczych
  • Słowniczek

Drukuj Email

Sylwester Nowakowski - ur. 1967 r., radca prawny

 

W 1994 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiów specjalizował się w zakresie prawa i postępowania administracyjnego.
W latach 1993-1996 był zatrudniony jako prawnik w  Biurze Prawnym GE Capital Bank S.A. w Gdańsku, w tym czasie pełnił również obowiązki Z-cy Dyrektora Biura Prawnego, a następnie w latach 1996-1998 był prawnikiem w Izbie Skarbowej w Gdańsku w wydziale podatków pośrednich. W latach 1998-1999 prawnik w kancelarii radców prawnych i adwokatów w Gdyni.

 

W 1999 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie, uzyskując tytuł radcy prawnego. Wieloletni wykładowca w prywatnych szkołach o profilu bankowość, finanse i spółdzielczość. Od 2000 roku do chwili obecnej wspólnik w Kancelarii  Radców Prawnych Nowakowski & Sławek s.c. w Gdyni.

Posiada bogate doświadczenie z zakresu prowadzenia negocjacji z kontrahentami oraz dłużnikami, przygotowania ugody czy innego dokumentu ustalonego podczas negocjacji, jak również doświadczenie w rejestracji i zakładaniu spółek oraz fundacji.
Specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z katastrofami lotniczymi, w tym sprawy katastrofy samolotu wojskowego CASA pod Mirosławcem 2008 roku, czy samolotu Bryza w 2009 roku, a także w prowadzeniu spraw weteranów misji pokojowych w Iraku i Afganistanie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w dziedzinie świadczeń z tytułu szkody na osobie obecnie prowadzi wiele spraw, których przedmiotem jest pozyskiwanie świadczeń przysługujących poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.